м. Дніпро, бул. Слави, 2-Б, ж/м Перемога-5

Послуга: Вітреоретинальна хірургія

 • Amel Vision
 • Вітреоретинальна хірургія

Вітреоретинальна хірургія – один із найперспективних та найсучасніших напрямків офтальмології. Вона дозволяє поліпшити або повністю відновити зір у випадках, які не так давно вважалися абсолютно безнадійними.

Вітреоретинальною називають область хірургії, що направлена на виконанням складних оперативних втручань на сітківці, а також склоподібному тілі. Суть такого комбінованого хірургічного втручання – видалення зміненого склоподібного тіла, з метою запобігання зниження гостроти зору, спричиненого порушеннями у задньому відрізку ока.

Вітреоретинальна хірургія ніколи не стоїть на місці та вимагає постійного розвитку та вдосконалення. Тут знаходять своє застосування найпередовіші світові методики та технології, що дозволяють суттєво знизити ризик розвитку післяопераційних ускладнень, скоротити час операції, прискорити повернення пацієнтів до звичного життя.

Такі складні хірургічні операції призначають для лікування важких очних захворювань та деформацій. Серед них:

 • Відшарування та розриви сітківки
 • Діабетична проліферативна ретинопатія
 • Гемофтальм (крововиливи в склоподібне тіло)
 • Макулярні та лямелярні розриви сітківки
 • Ураження склоподібного тіла (помутніння, вивих та підвивіх кришталика)
 • Післяхірургічні ускладнення лікування катаракти

Найбільш відомішим видом вітреоретинальної хірургії є вітректомія, яка передбачає повне або часткове видалення пошкодженого скловидного тіла. Більше про процедуру та порядок проведення вітректомії ви можете дізнатися у лікуванні захворювання сітківки.

Також вітреретинальна хірургія часто застосовується при травмах очного яблука, коли постає питання збереження зорових функцій. При своєчасному хірургічному втручанні часто вдається зберегти зір, провести комплекс необхідних операцій та забезпечити естетичний вигляд ока.

Особливості вітреоретинальних операцій

Важливо розуміти, що результати такого складного виду операцій проявляються у повній мірі не відразу. Зазвичай пацієнт починає відчувати підвищення якості зору (крім випадків запровадження газу – коли потрібно дочекатися випаровування газу). Однак повною мірою оцінити ефект від операції можна через 2-3 місяці, а інколи протягом усього року після хірургії.

Післяопераційний період та особливості його протікання

Перебіг післяопераційного періоду та реабілітація залежать від початкової патології, для усунення якої було проведено операцію, а також від виду вітреоретинального втручання.

Слід враховувати і те, що пацієнту важливо дотримуватися певних правил поведінки після операції: певне положення голови протягом довготривалого періоду, проведення можливих перев’язок та періодичне відвідування лікаря, вживання додаткових медичних препаратів, що сприятимуть швидкому досягненню післяопераційного результату.

Можливі ризики та з чим вони пов’язані

При патологіях сітківки ока та скловидного тіла велику роль грає своєчасна та професійна діагностика. Тому дуже важливо періодично проходити профілактичні обстеження у спеціаліста із сітківки – ретинолога. Це дасть можливість запобігти серйозним ускладненням.

Спеціалісти офтальмологічного центру Amel Vision наполегливо рекомендують не зволікати з лікування наявних хвороб та негайно звернутися до лікаря.
Вітреоретинальна хірургія – складний напрямок діяльності будь якого офтальмологічного центру чи клініки. В Amel Vision зібрані найкращі і найновітніші технології лікування складних очних захворювань. Наша команда лікарів – офтальмологів постійно проходить профільні навчання та курси з підвищення кваліфікації, приймають участь у виставках та семінарах, постійно удосконалюють свої знання та вміння та тримають руку на пульсі розвитку вітреоретинальної хірургії.

Не зволікайте з вирішенням проблем зору. Дайте собі можливість бачити красу навколишнього світу чітко і повноцінно. Звертайтесь до наших спеціалістів та попіклуйтесь про ваш здоровий зір та ваших близьких.

Наші переваги:

 • Сучасне обладнання
 • Найостанніші методики лікування
 • Високопрофільні спеціалісти
 • Гарантія найвищого результату
 • Страхова медицина
 • Реферальна програма

Записатися зараз