м. Дніпро, бул. Слави, 2-Б, ж/м Перемога-5

Послуга: Тромбоз вен сітківки: причини, симптоми, лікування

  • Amel Vision
  • Тромбоз вен сітківки: причини, симптоми, лікування

Тромбоз кровоносних судин – це патологічний стан, у якому всередині судини утворюється кров’яний згусток. Він частково чи повністю перекриває просвіт у судині, що призводить до порушення кровообігу. Утворення тромбів в органах зору (тромбоз сітківки ока) – патологія, яка потребує невідкладного лікування, оскільки може мати серйозні наслідки та призвести до повної втрати зору пацієнтом.

Причини тромбозу вен сітківки ока

Найпоширеніший вид патології – закупорка верхніх гілок центральної вени сітківки ока (периферичний тромбоз). У разі закупорки центральної вени патологія зветься тромбоз центральної вени сітківки.

Причиною тромбозу є переважно хронічні захворювання з ускладненнями у вигляді порушення структури кровоносних судин, зміни в’язкості крові. Це серцево-судинні патології, ендокринні захворювання, зокрема:

  •       Цукровий діабет. Згодом захворювання призводить до руйнування, ослаблення судинних стінок. Утворення тромбів – своєрідна реакція організму на патологічні зміни.
  •       Атеросклероз судин. Через підвищення в крові рівня ліпопротеїдів усередині вен та артерій утворюються бляшки, що перекривають судинний просвіт. На бляшках утворюються тромби, які можуть мігрувати кровоносною системою та заблокувати кровоносні судини органів зору.
  •       Васкуліти. Тромбоутворення пов’язане із захисною реакцією організму на інфекційне або аутоімунне запалення кровоносних судин.
  •       Гіпертонічна хвороба. Хронічна артеріальна гіпертензія призводить до ураження дрібних кровоносних судин, зокрема капілярів в органах зору. Тромбоз – імунна реакція організму, що перешкоджає великому крововиливу.
  •       Пухлини, метастази в області, розташованій в безпосередній близькості до кровоносних судин очей. Новоутворення створюють здавлювання судин, що призводить до порушення кровотоку й утворення тромбів.

За статистикою однією з найпоширеніших причин, що провокують тромбоз судин сітківки ока, є тиреотоксикоз (захворювання, пов’язане з дисфункцією щитоподібної залози).

Симптоми тромбозу судин сітківки ока

Симптоматика тромбозу вен сітківки залежить від двох факторів:

  •       розташування тромбу;
  •       стадія хвороби.

На початковій стадії симптоми тромбозу майже непомітні. На тлі ускладненого кровотоку пацієнт може помітити періодичне помутніння зору.

На другій стадії з’являються також ознаки:

  •       постійно затуманений зір;
  •       туман перед очима стає густішим.

На третій стадії у пацієнта спостерігається поступове зниження гостроти зору.

Виражених симптомів тромбоз вен сітківки набуває на стадії, коли тромб закупорює судину, і ці симптоми залежать від локалізації тромбу:

  •       при тромбозі периферичних судин відбувається поступове погіршення зору протягом кількох годин – днів;
  •       при тромбозі центральної вени здатність бачити знижується дуже швидко, буквально за кілька хвилин.

Крім локалізації та стадії захворювання на симптоматику впливає характер патології. При ішемічному тромбозі відбувається широке ураження сітківки ока. Пацієнт повністю втрачає здатність бачити. Для не ішемічного тромбозу характерне збереження світлочутливості та здатність розрізняти контури предметів.

Діагностика тромбозу сітківки ока

За підозри на тромбоз вен сітківки проводиться комплексна діагностика. Методи діагностики в офтальмології:

  •       офтальмоскопія – дослідження очного дна;
  •       тонометрія – оцінка тиску всередині органу зору;
  •       візометрія – діагностика центрального та периферичного зору (оцінка ступеня зниження зору);
  •       периметрія – діагностика полів зору з метою визначення локалізації тромбу;
  •       біомікроскопія – дослідження внутрішніх структур ока, що має на меті виявлення пошкоджених судин, ішемічних процесів;
  •       ангіографія судин з контрастною речовиною – дозволяє визначити розташування тромбу, досліджувати ділянку ураження;
  •       електроретинографія – діагностика ступеня ураження сітківки з метою прогнозування можливих ускладнень і складання оптимального плану лікування та профілактики.

Додатково проводиться діагностика на визначення причини тромбозу вен сітківки очей (виявлення/підтвердження основного захворювання). Зокрема, пацієнту призначають аналізи крові на цукор, коагулограму, визначення рівня холестерину, направляють на консультацію до інших фахівців.

Методи лікування тромбозу судин сітківки очей

У сучасній офтальмології проводиться успішне лікування тромбозів вен сітківки ока. Лікування спрямоване на відновлення кровообігу в кровоносних судинах сітківки, усунення набряклості, викликаної дефіцитом кисню в тканинах через ускладнення кровотоку.

Сучасні методи лікування тромбозу судин органів зору:

  •       медикаментозний – введення медичних препаратів (ін’єкції в склоподібне тіло), що сприяють розчиненню тромбів;
  •       лазерна коагуляція.

Комплексна терапія дозволяє зупинити патологічні процеси, уникнути втрати зору пацієнтом і зберегти зорову функцію.

Лікування тромбозів вен сітківки ока в Amel Vision

У клініці Amel Vision проводяться найскладніші мікрохірургічні операції для збереження і відновлення зору, зокрема на сітківці ока. Сучасне обладнання дозволяє діагностувати патологічні процеси на початковій стадії та зберегти зір пацієнтам із такими захворюваннями, як тромбоз вен сітківки.

Протокол і прогноз лікування залежить від стадії, тому дуже важливим є своєчасне звернення пацієнта до офтальмолога. Тому спеціалісти Amel Vision закликають не ігнорувати сигнали організму. Чим раніше буде діагностовано тромбоз судин сітківки очей, тим вищі шанси зберегти зір.

 

Записатися зараз