Записаться на прием
Оставьте свой номер, мы свяжемся с вами
в ближайшее время
Пресбіопія або «вікова далекозорість» розвивається після 40 років через вікові зміни в організмі. Кожному десятому пацієнтові офтальмологічної клініки ставиться подібний діагноз, але своєчасне лікування у більшості випадків дозволяє повернути людині здатність бачити на близьких відстанях.
Пресбіопія – це розлад зору, спричинений порушеннями рефракції та акомодації. Розвивається на тлі вікових змін і призводить до зниження здатності органів зору до акомодації і, як наслідок, зниження гостроти зору на невеликих відстанях. Пресбіопія обох очей знижує працездатність, є причиною фізичного та психологічного дискомфорту.
Найчастіше далекозорість діагностується у людей старше 45-50 років, але в останнє десятиліття віковий кордон став нижчим. Діагноз «початкова пресбіопія» ставиться пацієнтам віком від 40 років, а в групі ризику виявляються люди, які подолали 35-річний рубіж.
Вікова далекозорість чи пресбіопія розвивається на тлі природних процесів, які відбуваються в організмі людини з віком. Причина розвитку порушення зору – втрата еластичності кришталика. Протягом життя в тканинах відкладаються нерозчинні білки, ущільнюються тканини кришталика, що стає причиною зниження акомодаційних можливостей органу зору. У результаті промені світла більше не можуть фокусуватися на сітківці, людина втрачає здатність добре бачити близько розташовані об’єкти.
Ознаки пресбіопії:
У людей з діагностованою короткозорістю і далекозорістю існують свої закономірності розвитку пресбіопії. При далекозорості вона може розвинутися раніше, а за короткозорості – пізніше. В останньому випадку, щоб відкоригувати всі порушення зору, найчастіше використовують два види засобів корекції.
Властивості кришталика змінюються швидше під впливом зовнішніх і внутрішніх факторів. При швидкому розвитку далекозорості слід переглянути спосіб життя, приділити уваги особливостям організму.
Вікова чи стареча далекозорість розвивається швидше за наявності наступних факторів:
При обстеженні враховують вік, астенопічні скарги та результати діагностики. Для виявлення і аналізу ступеня пресбіопії проводять перевірку гостроти зору з тестом на заломлення, визначають рефракцію за допомогою скіаскопії або комп’ютерної рефрактометрії, об’єм акомодації.
Для дослідження структур органів зору використовують такі методи, як офтальмоскопія і біомікроскопія. Щоб виключити глаукому, вдаються до допомоги гоніоскопії та тонометрії. У разі необхідності під час лікування офтальмолог здійснює підбір засобів корекції пресбіопії.
Для корекції вікової далекозорості в офтальмологічній клініці Amel Vision вдаються до оптичної корекції порушення, мікрохірургічного методу та лазерної терапії:
Найпоширенішим способом корекції є окуляри. Використовують окуляри для роботи зблизька, які коригують зір на одній звичній для пацієнта відстані. Також можуть використовуватися окуляри з біфокальними лінзами – на дві фокусні відстані (для спостереження за об’єктами на великій відстані та на близькій відстані). Окуляри з прогресивними лінзами призначені для корекції зору на близькій, середній і дальній відстані. Можлива корекція зору контактними лінзами.
Під час втручання проводять заміну кришталика, що втратив еластичність, на штучну лінзу. Актуальність цього методу зростає за наявності супутніх патологій кришталика.
Стає вибором у тому випадку, якщо пацієнт з будь-яких причин не може носити засоби оптичної корекції та не готовий до хірургічної операції. Під час втручання лазерним променем впливають на рогівку, утворюючи дві оптичні зони. Одна використовується при звужених зіницях і призначена для роботи на ближніх відстанях, а друга – при широких зіницях і дозволяє добре бачити на великих відстанях.