м. Дніпро, бул. Слави, 2-Б, ж/м Перемога-5

Послуга: Макулярний розрив

Під макулярним розривом в офтальмології розуміють розрив сітківки ока, локалізацією якого є макулярна область. Спочатку після появи дефекту симптоми відсутні, а значні ознаки стають помітними на пізніх етапах захворювання. У цей період можливі скарги на швидке зниження гостроти зору, викривлення форм зображень (метаморфопсій).

Для діагностики розриву виконується візометрія, біомікроскопія, тонометрія. Можуть призначатися додаткові дослідження: УЗД органів зору, когерентна томографія, що дозволяє отримати якомога точнішу клінічну картину.

Найбільш ефективними методами лікування розриву макулярного є хірургічні втручання, тобто різні види вітректомій. Технології та обладнання забезпечують високу ефективність і безпеку таких втручань, тому причин відмовлятися від лікування немає.

Що таке розрив макулярний 

Розрив сітківки в макулярній ділянці – це патологія, яку провокують натягнуті преретинальні шари склоподібного тіла. Внаслідок цього відбувається значне погіршення зору.

Макулою називають центральну частину ретинальної оболонки ока. Її розміри не перевищують 2 мм. У цій області збираються світлові потоки, вона позбавлена ​​кровоносних судин, але багата на фоторецептори. Останні відповідають за здатність людини сприймати навколишній світ у кольорі та з високою чіткістю.

Більше за інших схильні до захворювання люди після 60 років. Розрив макули часто є причиною погіршення зору людей цього віку. Для порівняння, якщо після 40 років розрив реєструється у 0,2% випадків, то у тих, кому більше 75, цей показник зростає до 0,8%. У жінок патологія трапляється частіше.

Наслідки відсутності лікування макулярного розриву

Ігнорування симптомів захворювання та відсутність лікування може призвести до інвалідності, що значно знижує якість життя людини. На перших етапах захворювання протікає безсимптомно, а його першою ознакою є зниження гостроти зору. У цей час патологія перебуває на стадії, коли відкладати лікування вже не можна.

Макулярний розрив сітківки, операція з усунення якого є найефективнішим методом лікування, перестав бути вироком, а результати залежить від кваліфікації лікаря і стадії розвитку патології.

Причини макулярного розриву

Органи зору за своєю будовою дуже нагадують фотоапарат. У передньому відділі є природна лінза, яка фокусує зображення на сітківці. Це тонка фоточутлива тканина, яка складається з кількох шарів, що формують анатомічну мережу. Промені світла, відбиваючись від об’єктів, потрапляють у ретинальну тканину, де відбувається їх фокусування.

Макула є тканиною із найбільшою концентрацією фоторецепторів. Без неї неможливо читати, керувати автомобілем. Близько 80% об’єму ока – це склоподібне тіло, яке забезпечує округлу форму органу. Основними його компонентами є гіалуронова кислота і колаген.

З віком властивості склоподібного тіла змінюються – воно піддається структурним змінам, стискається та відривається від поверхні макули. При відділенні відбуваються тракції у центрі сітківки, унаслідок чого виникають надриви. Порушення анатомії з часом призводять до атрофічних змін у фоторецепторах.

Наступні захворювання можуть спричинити макулярний розрив:

  • діабетична ретинопатія;
  • фіброз тканини над макулою;
  • вітреомакулярний тракційний синдром;
  • запальні процеси в судинній оболонці органу зору

Симптоми макулярного розриву сітківки

Основними проявами захворювання є:

  • зниження гостроти зору у центральній частині його поля;
  • зниження чіткості зображення, що проявляється під час читання, виконання дрібної роботи;
  • спотворення форми предметів;
  • порушення кольорового сприйняття;
  • швидке зниження далекого зору;
  • поява темних плям у центральній частині поля зору.

Зазвичай симптоми з’являються лише на одному оці. Рівень зниження якості зору залежить від розміру і виду розриву.

Лікування макулярного розриву

Одним з найефективніших методів лікування макулярного розриву є вітректомія. У процесі оперативного втручання офтальмолог за допомогою спеціальних приладів видаляє склоподібне тіло, епітеліальні мембрани та частину прикордонної мембрани. Таким чином усувається натяг сітківки (тракція) і закривається ділянка розриву в макулі.

Потім порожнина заповнюється газоповітряною сумішшю, відбувається склеювання і загоєння країв розриву. Після того, як суміш розсмокчеться, пацієнт повертається до звичного способу життя. Відновлювальний період передбачає постільний режим у положенні обличчям донизу протягом 5-10 днів. Термін реабілітації залежить від характеру розриву макулярного.

Ефективність лікування розриву за допомогою вітректомії – 95% і залежить від кваліфікації лікаря.

Лікування макулярного розриву в Amel Vision

Макулярний розрив сітківки, ціна лікування якого залежить від обраного методу, не є вироком. Оперативне втручання є найефективнішим способом лікування, який дозволяє зберегти якість зору, отже, і якість життя пацієнта.

Результати лікування залежать від цілої низки умов, і ми робимо все, щоб вони відповідали найвищим стандартам:

  • застосовуємо останні розробки у галузі мікрохірургії ока, сучасне обладнання провідних виробників;
  • залучаємо до роботи лікарів з високою кваліфікацією, великим практичним досвідом в офтальмології;
  • розробляємо індивідуальні схеми лікування для пацієнтів, що дає змогу підвищити результативність різних методів відновлення зору.

Докладніше про вартість і методи лікування макулярного розриву сітківки в офтальмології ви дізнаєтесь під час консультації. Для запису на консультацію або отримання додаткової інформації використовуйте будь-який з доступних каналів зв’язку.

Записатися зараз