м. Дніпро, бул. Слави, 2-Б, ж/м Перемога-5

Послуга: Макулодистрофія

Макулодистрофія сітківки – група хронічних захворювань, за розвитку яких уражається центральна частина нервової тканини органу зору, тобто макулярна область сітківки. Дегенеративні процеси супроводжуються погіршенням центрального зору та перебігають, зазвичай, на обох очах.

Що таке макулодистрофія

Макула – це центральна область у світлочутливому шарі сітківки. Завдяки їй людина бачить предмети, які розташовані поблизу неї, розрізняє кольори. Ця частина сітківки складається з тендітних і досить вразливих клітин. Негативний вплив на її стан можуть мати травми, вплив ультрафіолетового випромінювання, дегенеративні зміни в судинах.

Дегенеративні захворювання макулярної області перебувають у числі основних причин, які знижують гостроту зору. Найпоширенішою формою є дегенерація, спричинена віковими змінами, яку також називають сенільною макулодистрофією.

Вікова макулодистрофія найчастіше вражає жінок, а після 75 років вона реєструється вдвічі частіше. Причиною розвитку захворювання є порушення живлення центральної області сітківки, що пов’язано зі спадковими факторами та віковими змінами.

Види макулодистрофії

Розрізняють дві форми даного захворювання: суху та вологу (ексудативну). Захворювання найчастіше вражає обидва ока, при цьому якість зору одного з них може знижуватися швидше. Через компенсацію одним оком зниження гостроти зору іншого людина помічає початок хвороби не відразу.

Захворювання прогресує без болю і до повної втрати зору найчастіше не призводить, оскільки уражається лише центральна частина нервових тканин ока.

Суха макулодистрофія розвивається повільно і призводить до втрати центрального поля зору. Цей вид захворювання більш поширений, ніж волога макулодистрофія.

Ексудативна зустрічається рідше та діагностується у 10-12% випадків. Розвивається внаслідок утворення нових кровоносних судин за сітківкою. Останні розвиваються неповноцінними, мають високу проникність, що призводить до частих крововиливів. Організм реагує на це рубцюванням і утворенням сполучної тканини, що у кінцевому результаті призводить до втрати зору. Мокра макулодистрофія розвивається швидко, але при ранньому виявленні добре піддається лікуванню.

Причини розвитку макулодистрофії

Розвиток захворювання пов’язаний із патологічними процесами в судинах, що призводить до порушення живлення області сітківки, яка відповідає за центральний зір. Виділяють такі фактори ризику, які можуть стати причиною макулодистрофії сітківки:

 •       Вікові зміни. Розвиток хвороби пов’язують зі склеротичними змінами судин, порушенням кровообігу в капілярах сітківки. Макулодистрофія реєструється у літньому віці і є найпоширенішою причиною зниження якості зору у людей віком від 60 років.
 •       Спадкові фактори. Вивчено кілька генів, які здатні впливати на дегенеративні процеси у сітківці.
 •       Паління. Істотно підвищує ризик розвитку захворювання. При відмові від згубної звички ризик поступово знижується.
 •       Вплив ультрафіолетового випромінювання. Прямі сонячні промені можуть пошкоджувати сітківку очей.

Патогенез макулодистрофії не до кінця вивчений. Дослідники встановили, що з віком або під впливом інших факторів між шарами сітківки відкладаються продукти життєдіяльності фоторецепторів. Процес виникає через те, що тканини отримують менше живлення, уповільнюється виведення з них продуктів обміну.

Відкладення формуються за тим самим принципом, як і атеросклеротичні бляшки. В результаті ушкоджується пігментний епітелій та фоторецептори. Розвиток порушень пришвидшується під впливом УФ-випромінювання.

Далі, залежно від умов, виникає суха чи мокра форма макулодистрофія.

Симптоми макулодистрофії

На ранніх стадіях можлива повна відсутність симптомів, але в процесі прогресування захворювання можуть з’явитись наступні ознаки:

 •       зниження якості зору, коли змінюється інтенсивність світла: від яскравого до темного;
 •       підвищена чутливість до яскравого світла;
 •       низька сприйнятливість до контрастних кольорів;
 •       нечітке та розпливчасте зображення;
 •       дисторсія зображення (спотворення горизонтальних та вертикальних ліній);
 •       темні плями в центральній області зору.

Методи лікування макулодистрофії

Основне завдання, яке стоїть перед лікарем при лікуванні макулодистрофії сітківки – призупинити подальший розвиток захворювання, запобігти подальшому зростанню судин з аномальним розвитком. В межах медикаментозної терапії призначаються препарати, що зміцнюють стінки судин: краплі для очей, вітаміни групи B і т.д.

Результативність лікування підвищують фізіотерапевтичні процедури: магнітотерапія, електростимуляція та ін.

Оскільки дистрофія сітківки є незворотною патологією, завданням курсу є стабілізація та компенсація процесу.

Лікування макулодистрофії сітківки ока в Amel Vision

Ефективність лікування залежить від цілого комплексу факторів, кожному з яких ми приділяємо пильної уваги:

 •       передові мікрохірургічні технології та обладнання провідних компаній-виробників;
 •       офтальмологи високої кваліфікації з великим практичним досвідом у лікуванні порушень зору;
 •       розробка індивідуального курсу лікування для кожного пацієнта – диференційований підхід дозволяє досягати високої результативності при відновленні зору.

Детальніше про вартість і методи лікування ви дізнаєтесь під час консультації. Записатися на консультацію або отримати додаткову інформацію можна на будь-якому з доступних каналів зв’язку.

Записатися зараз