м. Дніпро, бул. Слави, 2-Б, ж/м Перемога-5

Послуга: Лікування зору у вагітних

 • Amel Vision
 • Лікування зору у вагітних

Кожна майбутня мама під час вагітності перш за все піклується про здоров’я малюка. І будь – які прояви власного знедужання розглядає з погляду безпеки та правильного розвитку майбутньої дитини. Однак є такі недуги, які ніяк не впливають на стан малюка, проте здатні у разі невдалого збігу обставин істотно знизити стан здоров’я мами. До таких хвороб належать і проблеми із зором. Тому під час вагітності важливо слідкувати за станом зору.

Вагітність та пологи – це колосальне стресове та фізичне навантаження на здоров’я жінки та стан її внутрішніх органів та органів чуття. Відбувається гормональні зміни в організмі, що викликає індивідуальну реакцію, яка часом блискавична і непередбачувана. Очі суттєво піддаються змінам, пов’язаним з появою в організмі нових гормонів. У деяких жінок, як з поганим, так і з гарним зором, сітківка очей може бути витончена. Чим вище ступінь короткозорості, тим частіше на сітківці зустрічаються розриви та прогресуючі дистрофічні зміни.

Кровоток в очному яблуці пов’язаний із рештою системи кровообігу в організмі. З другого триместру вагітності жінка відчуває систематичну зміну тиску – він, як правило, знижується. Через зменшення тиску, кількість крові, що надходить до очей, знижується. Якщо вагітність супроводжується пізнім токсикозом або гестозом, то порушення кровообігу стають ще помітнішими. Відчувати їх майбутня мама може вже з 28–32 тижнів вагітності.

Під час вагітності активніше може розвиватися короткозорість. Ризик відшарування сітківки підвищується під час потуг та самого процесу народження через підвищення кров’яного тиску на очному дні. На щастя, такі проблеми виникають не так часто, але у разі проявів відшарування вимагає негайного лікування та операційного втручання. Тому відвідування лікаря – офтальмолога та періодичні консультації спеціаліста не будуть зайвими, і навпаки – допоможуть уникнути або зменшити ризики пошкодження органів зору.

Як часто потрібно відвідувати офтальмолога під час вагітності

Планові огляди офтальмолога радять проводити у кожному триместрі вагітності. Якщо майбутню маму вже турбують проблеми із зором, то до пологів доведеться готуватися особливо уважно. Про наявність захворювань ока обов’язково слід повідомити гінеколога при першому ж відвідуванні.

Спеціалісти радять обов’язкове обстеження на 10-14 тижні вагітності, незалежно від стану ваших очей – це дозволить провести лікування завчасно у разі виявлення відхилень. Останнє відвідування окуліста (ближче до кінця вагітності, на 32-36 тижні) – вирішальне, в цей момент фахівець оцінить всю картину здоров’я мами і дасть остаточний прогноз пологів.
Підсумковим висновком лікарів може стати рекомендація виключення потуг (кесарів розтин), скорочення потужного періоду (стимуляція пологів та епізіотомія) або ж у найкращому разі – пологи природним шляхом.

Профілактика зору під час вагітності

Задля збереження здоров’я очей, майбутнім мамам рекомендують уникати:

 • значного навантаження на очі;
 • різких нахилів вниз;
 • будь – якого сильного притоку крові в голові;
 • яскравого різкого світла;
 • періодично контролювати артеріальний тиск;
 • уважніше слідкувати за станом зору у разі наявності захворювань;
 • носити окуляри у сонячну погоду.

В офтальмологічному центрі Amel Vision можна пройти професійну діагностику, яка не завдасть жодного дискомфорту вагітній мамі та її майбутній дитині. Спеціалісти – офтальмологи мають великий досвід роботи з пацієнтами під час вагітності, створюють максимально комфортні умови під час обстеження та мінімалізують будь – які стресові фактори.
Весь персонал офтальмологічного центру Amel Vision має професійну медичну підготовку і, у разі погіршення вашого самопочуття, швидко відреагує та надасть необхідну медичну допомогу.

Ми знаємо, як забезпечити здоров’я очей майбутньої мами та зробити її вагітність максимально комфортною!

Переваги Amel Vision:

 • Досвідчені лікарі – офтальмологи
 • Кваліфікований персонал
 • Комфортне обстеження
 • Сучасне обладнання
 • Дотримання санітарних вимог
 • Страхова медицина.

Записатися зараз