Записаться на прием
Оставьте свой номер, мы свяжемся с вами
в ближайшее время
Кератит ока – це узагальнене визначення для запальних процесів у рогівці ока, які виникають з різних причин, супроводжуються частковим порушенням зорової функції та помутнінням рогівки. Захворювання, що належать до кератитів, посідають друге місце серед усіх запальних захворювань очей після кон’юнктивіту. Розрізняють багато видів кератитів, що відрізняються етіологією, характером перебігу хвороби, локалізацією та глибиною ураження органів зору.
Усі причини кератиту рогівки можна розділити на дві групи: зовнішні та внутрішні.
Зовнішні причини запалення рогівки:
Люди, які носять контактні лінзи, більше схильні до ризику розвитку кератиту, оскільки мікро ушкодження епітелію при тривалому носінні лінз відкривають доступ для проникнення вірусів, бактерій і грибків.
Внутрішні фактори:
Крім того, деякі хвороби обтяжують перебіг запальних процесів і ускладнюють лікування кератиту. До них належать цукровий діабет, астенія, гіповітаміноз.
В окремих випадках захворювання має невизначену етіологію, як, наприклад, крайовий кератит у людей похилого віку.
Кератит має виражену симптоматику. Однією з основних ознак є почервоніння ока, особливо навколо рогівки. При ураженні кон’юнктиви спостерігається повне забарвлення ока у яскраво-червоний колір.
Інші симптоми кератиту:
Крім загальних ознак також існують специфічні симптоми, що виявляються при певному типі захворювання та залежать від причини запалення рогівки.
Кератит рогівки класифікують за такими критеріями:
У свою чергу вірусний кератит поділяються на:
Найпоширеніший тип вірусного запалення рогівки – герпетичний кератит.
Форми герпетичного кератиту:
Головна мета діагностики полягає у визначенні причини, форми захворювання та ступеня ураження органу зору.
Діагностика кератиту рогівки в офтальмологічній клініці включає:
У разі ендогенної природи захворювання пацієнта направляють також до інших профільних фахівців і призначають загальні лабораторні аналізи.
Метод лікування кератиту залежить від його причини, форми та стадії.
В Amel Vision лікування герпетичного кератиту проводиться з використанням таких методів:
Пацієнту призначають очні краплі, протизапальні препарати, протигрибкові препарати, за необхідності – антибактеріальну та імуномодулюючу терапію. У легкій формі застосовуються антибактеріальні та противірусні препарати для зовнішнього застосування (у вигляді крапель, гелів, мазей). Гострий кератит важкої форми вимагає більш тривалого і складного лікування – терапія включає ін’єкції препаратів антибактеріальної, противірусної дії. Також паралельно до офтальмологічного лікування проводиться лікування причини запалення (основного захворювання, на тлі якого розвинувся кератит).
2.2. Мікрохірургія.
На початковому етапі запалення при легкому перебігу захворювання та поверхневому ураженні тканин лікування максимально ефективне, призводить до повного одужання та відновлення прозорості рогівки.
До появи сучасних технологій вірусний кератит важкої форми міг стати для пацієнта причиною незворотної втрати зору. Однак своєчасна діагностика, розвиток мікрохірургії дозволило досягти високих результатів у лікуванні важких форм запалення рогівки, зокрема при серйозних незворотних патологіях (дистрофії, рубцюванні, порушенні зорової функції).