м. Дніпро, бул. Слави, 2-Б, ж/м Перемога-5

Послуга: Лікування катаракти

Катаракта – помутніння кришталика, що призводить до зменшення проходження променів світла та зниження гостроти зору. Найчастіше катаракта є вікової патологією. Захворювання може бути діагностовано і у дітей як уроджене або розвиватися у будь-якому віці внаслідок травми, запалення чи наявності загальної патології. Помутніння кришталика викликає підвищений цукор у крові, інші ендокринні розлади, прийом гормональних препаратів, отруєння, хронічну ниркову та печінкову недостатність. У цьому випадку хірургія кришталика виконується або після або паралельно з лікуванням основного захворювання.

На початкових стадіях призначаються краплі для очей. Їхня дія спрямована на покращення обмінних процесів у кришталику та уповільнення прогресування захворювання.
Але лікування катаракти медикаментами неефективне та марне. До кінця причини помутніння кришталика не вивчені. У складі кришталика присутні білки, які каламутніють і набувають білого відтінку. Повернути прозорість кришталика за допомогою крапель та інших медикаментів неможливо. Єдиний вихід – хірургічна операція.

Існують такі види катаракти, окрім вікової:

 • травматична – набута внаслідок травми;
 • променева – розвивається внаслідок променевої терапії;
 • вроджена – діагностується у новонароджених дітей, пов’язана з генетичною деформацією білкової структури, прийомом окремих препаратів матір’ю в 1 триместрі вагітності.

За ступенем помутніння кришталика катаракти поділяють на:

 • початкову – центральна частина кришталика не змінюється, розшарування тканини відбувається на периферії;
 • незрілу – повільне прогресування, передня частина здорової лінзи залишається цілою;
 • зрілу – повне помутніння, райдужка не визначається, хворий бачить лише джерело світла;
 • перестиглу – стадія гострого запалення з зміщенням ядра внизу та розпадом камери.

Пацієнту, який спрямовується на обстеження та хірургічне лікування катаракти, потрібне відповідне детальне офтальмологічне обстеження:

 • перевірка гостроти зору
 • авторефрактокератометрія – визначає вид рефракції пацієнта та точні параметри рогівки, необхідні для розрахунку оптичної сили інтраокулярної лінзи, яку буде імплантована в ході операції
 • дослідження внутрішньоочного тиску
 • біомікроскопічне дослідження – визначення довжини ока пацієнта для розрахунку оптичної сили ІОЛ

Ризик розвитку катаракти підвищують:

 • вже наявні офтальмологічні захворювання
 • дефіцит необхідних вітамінів
 • захворювання ендокринної системи (цукровий діабет, порушення гормонального балансу чи метаболічних процесів)
 • паління
 • несприятлива екологія
 • довготривале вживання деяких груп ліків

В даний час у практиці офтальмологічного центру Amel Vision використовується високотехнологічний метод безшовної хірургії, при якому видалення катаракти проводиться методом ультразвукової факоемульсифікації або проводиться лазерне подрібнення катаракти з подальшим відсмоктуванням фрагментів кришталика, після чого встановлюється штучний кришталик. При цих операціях розріз настільки малий, що зашивати його не потрібно.

На сьогоднішній день катарактальна хірургія дає можливість видалити помутнілий кришталик з мінімальною травматичністю.
Операція з лікування катаракти ока за доступною ціною в Дніпрі здійснюється в офтольмологічному центрі Amel Vision на високопрофесійному рівні. Лікарі офтальмологічного центру мають багаторічний досвід у галузі катарактальної та рефракційної хірургії, досягають відмінних результатів щодо відновлення зору.
Факоемульсифікація – методика видалення катаракти за допомогою ультразвуку розроблена у 60-х роках ХХ століття. Виконується у амбулаторних умовах під місцевою анестезією. Накладення швів не потрібне.

Через мікронадріз офтальмолог вводить факоемульсифікатор, що руйнує кришталикові маси. Під впливом ультразвуку в ході маніпуляцій вони перетворюються на емульсію та видаляються аспіратором. На місце природного кришталика за допомогою інжектора лікар запроваджує гнучку інтраокулярну лінзу.
Обирайте безболісне та ефективне лікування катаракти в Amel Vision.

Звернення до офтальмологічного центру Amel Vision – це можливість отримати кваліфіковану офтальмологічну допомогу. Клініка надає повний спектр послуг з видалення катаракти.

Офтальмологічний центр Amel Vision оснащена найновішим обладнанням. Лікарі медичного центру мають багаторічний досвід роботи в катарактальній хірургії та успішно провели тисячі операцій. Між фахівцями дотримується наступництво та реалізація індивідуального підходу у лікуванні пацієнта.

 

Відгук про послугу
Записатися зараз