Записаться на прием
Оставьте свой номер, мы свяжемся с вами
в ближайшее время
Лазерна дисцизія задньої капсули кришталика – один з найефективніших методів лікування вторинної катаракти, який полягає у видаленні уражених ділянок капсулярної тканини. Дозволяє повною мірою відновити гостроту зору. Операція безболісна, проводиться амбулаторно, а її тривалість варіюється від 5 до 20 хвилин. Зазвичай через два дні після втручання зір повністю відновлюється.
Лазерна дисцизія проводиться при вторинній катаракті, яка є ускладненням операції з видалення кришталика та його заміни на інтраокулярну лінзу.
Лікування катаракти за цим методом також практикується у таких випадках:
У дитячому віці показаннями для лазерної дисцизії можуть бути:
Зміна структури капсули кришталика можлива після видалення первинної катаракти. Існує різниця між первинною та вторинною катарактою: у першому випадку зір погіршується через помутніння кришталика, а в другому його якість знижується через ущільнення в еластичному мішку.
Згадані ущільнення знижують прозорість тканин, що ускладнює проходження світлових променів через оптичну систему органів зору.
При вторинній катаракті з’являються такі симптоми:
Причинами розвитку вторинної катаракти можуть бути міопія високого ступеня, дегенеративні процеси в сітківці, запалення судинної системи органів зору, ендокринні захворювання, неповне вилучення фрагментів кришталика і т.д.
Імовірність розвитку катаракти підвищується при цукровому діабеті, ревматизмі, гіпертонії. На процес росту епітелію може впливати форма і матеріал лінзи, яка інтегрується в око. Ризик вищий при імплантації лінз із силікону округлої форми, нижчий – при використанні імплантів з поліакрилу квадратної форми.
Передбачити появу вторинної катаракти неможливо, оскільки це залежить від низки факторів: хронічних захворювань, особливостей організму пацієнта. За даними статистики, розвиток патології реєструється у кожного п’ятого пацієнта, який переніс втручання. Після операції організмом ініціюються регенеративні процеси, що сприяє появі ущільнень. Оскільки ці процеси активніше відбуваються у людей молодого віку, вторинна катаракта у них розвивається частіше.
Лазерна дисцизія вважається одним з найщадніших методів лікування, для якого характерні мінімальні ризики розвитку ускладнень.
У таких випадках її проведення протипоказане:
Лазерна дисцизія задньої капсули кришталика, ціну якої наведено в каталозі, має низку відносних протипоказань.
Проведення операції в даному випадку можливе, але при цьому ймовірність розвитку ускладнень буде вищою:
Дисцизія (розтин) лазером у клініці Amel Vision (м. Дніпро) виконується амбулаторно, під місцевою анестезією. Це оперативне втручання «одного дня», яке є безпечним для організму. Операція добре переноситься пацієнтами, перед її проведенням не потрібні спеціальні підготовчі заходи. Лазерна дисцизія вторинної катаракти, ціна якої залежить зокрема від додаткових маніпуляцій, призначається після обстеження та аналізу безпеки й ефективності даного методу лікування.
Лазерне видалення вторинної катаракти виконується двома способами: контактний і безконтактний. У першому випадку для капсулотомії на око встановлюється лінза, у другому – втручання проводиться без лінзи. Місцева анестезія виконується спеціальними краплями очей. Для розширення зіниць, що дає лікарю доступ до задньої капсули органу зору, в очі закапують препарати-мідріатики.
Для роботи з тканинами ока використовується твердотільний лазер. У задній капсулі ока за допомогою лазера лікар створює отвори, впливаючи за різними алгоритмами: у центрі, хрест на хрест і т.д. Таким чином, у процесі операції за допомогою лазера офтальмолог виділяє фрагменти тканин, які опускаються на очне дно і протягом тижня розчиняються. Це процес видалення помутнілих ділянок задньої капсули, що дозволяє повернути пацієнтові 100% зір.
Після операції пацієнт кілька годин проводить під наглядом офтальмолога. Лікар визначає, наскільки успішно проведено втручання, попереджає післяопераційні ускладнення. Залишити клініку пацієнт може вже за кілька годин після дисцизії. З метою безпеки йому може знадобитися допомога супроводжуючого.
У реабілітаційний період пацієнту не потрібно змінювати звичайний режим життя, немає суттєвих обмежень, а також немає потреби у проведенні будь-яких заходів, що прискорюють регенерацію тканин. Якщо були відсутні інші патології, то зір відновлюється протягом наступних кількох днів. У деяких випадках можуть призначатися протизапальні краплі (при об’ємних втручаннях).
Рекомендації, яких слід дотримуватись після операції:
Можливі ускладнення:
Використання лазера для розтину тканин дозволяє виконувати втручання з ювелірною точністю. Тонкий промінь може фокусуватись на певних ділянках без впливу на сусідні області. До операції приступають не раніше ніж через три місяці після основного втручання, а після інтеграції лінзи – щонайменше через півроку.
Дисцизія вторинної катаракти має такі переваги: