Записаться на прием
Оставьте свой номер, мы свяжемся с вами
в ближайшее время
Одне з найпоширеніших офтальмологічних захворювань — помутніння кришталика (катаракта), яке проявляється різними порушеннями зору, зокрема його повною втратою. Традиційне лікування – факоемульсифікація катаракти, яка полягає в екстракції природного кришталика з метою його заміни на інтраокулярну лінзу (ІОЛ).
Факоемульсифікація – один з основних методів лікування у рефракційній хірургії, який використовується не лише для заміни кришталика при катаракті, але й для корекції заломлюючої здатності органів зору. Ефективність методу дозволяє застосовувати його навіть там, де виявляється малоефективною лазерна терапія (наприклад, при віковій далекозорості).
Факоемульсифікація проводиться з імплантацією та без імплантації штучних лінз (ІОЛ). Для цього застосовуються моно- та мультифокальні лінзи (мультифокальна лінза – складна оптична система, яка коригує зір поблизу і вдалині), сферичні та асферичні, торичні і мультифокальні торичні.
Факоемульсифікація катаракти з імплантацією ІОЛ, ціна якої визначається після діагностики і консультації, складається з кількох етапів:
Для виготовлення інтраокулярних лінз використовуються біосумісні матеріали, які не відкидаються організмом. Вибір ІОЛ виконується на основі результатів офтальмологічного дослідження.
Перед хірургічним втручанням необхідно виключити такі порушення, які є протипоказаннями для його проведення:
Для визначення стадії катаракти проводиться офтальмологічна діагностика, під час якої в пацієнта досліджується око. Діагностичне обстеження дозволяє виключити інші причини погіршення зору. Також проводиться біометричне дослідження ока, виходячи з якого виконується розрахунок параметрів штучного кришталика.
Перед проведенням операції лікар призначає аналізи:
Крім цього, лікар може призначити пацієнтові консультацію фахівців інших профілів, наприклад, ендокринолога, стоматолога, ЛОР тощо.
Імплантація ІОЛ методом факоемульсифікації проводиться у таких випадках:
Як і будь-яке хірургічне втручання, імплантація кришталика при катаракті має певні протипоказання:
Якщо виявлена занадто маленька передня або задня камера, патології рогівки, кришталика, сітківки, склоподібного тіла, проводиться факоемульсифікація катаракти без імплантації ІОЛ.
Даний метод лікування катаракти має цілу низку переваг:
Штучні кришталики (ІОЛ) підбирають для пацієнта в залежності від виявлених порушень, що дозволяє скоригувати астигматизм, далекозорість, короткозорість (моно- та мультифокальні, сферичні та асферичні лінзи).
Для повного відновлення після операції факоемульсифікації може знадобитися до 30 днів. Ефективна реабілітація пацієнта передбачає медикаментозну терапію, дотримання режиму, запропонованого лікарем:
Повне відновлення зорових функцій після лікування катаракти відбувається протягом 1 місяця.
Основні переваги операції із заміни кришталика в нашій клініці:
Катаракта – одне з найпоширеніших захворювань органів зору. При катаракті відбувається патологічне помутніння кришталика. В даний час катаракта успішно лікується, проте існує також вторинна катаракта – патологія, як результат ускладнення після хірургічного виправлення первинних порушень. При вторинній катаракті спостерігається погіршення світлопропускної здатності штучного кришталика, пов’язане з надмірним розростанням тканин на задній стороні капсули кришталика.
При хірургічному втручанні з установки штучного кришталика зачіпається передня стінка капсули і сам уражений кришталик, а задня капсула залишається цілою, оскільки служить основою для інтраокулярної лінзи. Якщо фактори, що призвели до патологічних змін центральної частини кришталика, не були усунені, то виникає ризик розвитку патології і в задній капсулі.
Ускладнення можуть проявитися через кілька місяців або навіть за кілька років після оперативного лікування. Достовірно причини патології невідомі, проте передбачається, що на розвиток вторинної катаракти можуть впливати такі фактори:
Чинники, які підвищують ризик розвитку вторинної катаракти:
Глаукома і катаракта вважаються віковими захворюваннями, проте катаракта та вторинна катаракта може розвиватися у молодому і середньому віці.
Варто насторожитися та записатися на огляд до лікаря офтальмолога за таких симптомів:
При погіршенні видимості доводиться напружувати очі, що призводить до розвитку астенічного синдрому – запаморочення, головного болю, постійної втоми.
Що робити, якщо після операції зі встановлення ІОЛ почалися патологічні порушення і розвинулася вторинна катаракта? Лікування та діагностика захворювання мають сприятливий прогноз за умови своєчасного звернення до офтальмолога.
Методи обстеження пацієнтів з ознаками вторинної катаракти:
За потреби додатково проводиться УЗД органів зору, ОТГ (оптична когерентна томографія).
Сучасна офтальмологія – це ультразвукові, лазерні мікрохірургічні технології, які дозволяють повністю відновити функції органів зору за наявності серйозних патологій. З їхньою допомогою можна успішно лікувати катаракту в літньому віці.
Сучасні методи лікування вторинної катаракти:
Лазерне лікування вторинної катаракти показане пацієнтам, у яких через патологію значно погіршилася якість життя, є ризик розвитку патології сітківки.
Тривале ігнорування симптомів патології може спричинити втрату зору. За своєчасної діагностики за допомогою сучасних технологій при коректному виборі методики лікування вторинної катаракти дозволяє повернути працездатність і нормальну якість життя пацієнта.