Ангіопатія судин очей – це стан, який є проявом комплексної проблеми, пов’язаної з ураженням і патологічною зміною кровоносних судин. Відмінна особливість захворювання у тому, що ангіопатія сітківки не є самостійною хворобою. Вона є ускладненням низки хронічних захворювань і патологічних станів.
Причини ангіопатії судин очей
Порушення та хвороби, які призводять до ангіопатії сітківки:
- підвищений внутрішньочерепний тиск;
- хронічно підвищений артеріальний тиск;
- остеохондроз шийного відділу хребта;
- черепно-мозкові травми;
- травми в області шийного відділу хребта;
- порушення функції нервового регулювання тонусу кровоносних судин;
- захворювання крові.
Крім основних причин, є низка факторів, які також підвищують ризик ангіопатії судин сітківки ока. До них відносяться:
- паління;
- природне старіння організму;
- гостра інтоксикація організму;
- вроджені аномалії та інші особливості будови кровоносних судин;
- тяжкі фізичні навантаження.
Симптоми судинної ангіопатії сітківки очей
Ангіопатія сітківки ока – підступне захворювання, яке розвивається і протікає без будь-яких больових та інших симптомів. Найчастіше дистрофію сітківки діагностують під час проведення обстеження органів зору, коли пацієнти звертаються до офтальмолога з такими порушеннями:
- погіршення зору;
- прогресуюча динаміка розвитку короткозорості;
- помутніння зору;
- поява яскравих спалахів, схожих на блискавку перед очима.
У поодиноких випадках додатковим симптомом судинної ангіопатії очей може бути короткочасна втрата зору, носові кровотечі.
Типи ангіопатії судин органів зору
Види ангіопатії класифікують відповідно до захворювань, що стали причиною патології:
- діабетична ангіопатія – діагностується у запущеній стадії цукрового діабету, є ускладненням захворювання, пов’язаним з деструктивними змінами всіх кровоносних судин в організмі, що призводить до порушення кровотоку в органах зору та погіршення зору;
- гіпертонічна – розвивається внаслідок зниження тонусу кровоносних судин на тлі хронічного підвищення артеріального тиску, успішно лікується при коректній терапії гіпертонічної хвороби та контролю тиску;
- гіпотонічна – також розвивається на тлі зниження тонусу кровоносних судин, що призводить до утворення тромбів у судинах ока (симптомом патології є легка пульсація/тремтіння судин в очах);
- ювенільна (юнацька) ангіопатія – найбільш несприятливий тип патології з не вивченим механізмом розвитку, проявляється внаслідок запалення кровоносних судин очей з повторюваними крововиливами всередині очного яблука (в області сітківки, в склоподібному тілі), часто стає причиною офтальмологічних патологій);
- травматична – пов’язана з пошкодженням хребта в шийному відділі, шийним остеохондрозом, довготривалим здавлюванням у ділянці грудної клітини, черепно-мозковими травмами, іншими факторами, що призводять до підвищення внутрішньочерепного тиску.
Діагностика захворювання
Діагностика очної ангіопатії проводиться лікарем-офтальмологом із використанням спеціального діагностичного обладнання. Сучасні методи дослідження кровоносних судин органів зору:
- УЗД судин, що дозволяє оцінити стан судинних стінок і швидкість кровотоку;
- рентгенологічне дослідження з використанням рентгеноконтрастної речовини
- МРТ – метод дозволяє провести детальне вивчення будови кровоносних судин та досліджувати м’які тканини;
- візометрія – проводиться з метою оцінки порушення зору;
- тонометрія – вимірює внутрішньоочний тиск;
- офтальмоскопія – проводиться з метою виявлення та визначення розмірів ураженої області сітківки.
За результатами діагностики лікар складає оптимальний план лікування.
Методи лікування ангіопатії судин в офтальмології
Після підтвердження діагнозу, ангіопатія сітківки ока лікується відповідно до характеру та ступеня ураження кровоносних судин. Використовуються такі методи лікування:
- Медикаментозний. Лікування спрямоване на відновлення та зміцнення судинних стінок, покращення кровообігу в органах очей, профілактику тромбозу судин очей.
- Фізіотерапевтичний. Методи фізичної терапії можуть використовуватись у комплексній терапії.
- Хірургічний (лазерна коагуляція). Застосовується в пізній стадії з метою запобігання втрати зору пацієнтом.
Оскільки ангіопатія судин сітківки є вторинною патологією, її лікування проводиться паралельно із лікуванням основного захворювання.
Лікування ангіопатії судин в Amel Vision
У клініці Amel Vision ангіопатія сітківки ока успішно лікується на будь-якій стадії захворювання. Відмінні результати лікування, збереження здоров’я очей та зору пацієнтів – заслуга досвідчених кваліфікованих лікарів, сучасного оснащення клініки і використання перевірених міжнародних протоколів.
Прогноз лікування багато в чому залежить і від самих пацієнтів. Врятувати зір допоможе своєчасне звернення до лікаря. Записатися на консультацію до офтальмолога можна на нашому сайті або за контактним номером телефону.