Сітківка ока – багатошарова внутрішня оболонка органу зору, відповідальна за чутливість ока до світла, сприйняття зображення і передачу інформації через нервові імпульси до певних ділянок головного мозку. Від нормального виконання функцій сітківки залежить якість і гострота зору, тому пошкодження тканин оболонки може мати найсерйозніші наслідки, аж до втрати зору. Про те, як виявити патології сітківки ока, як проводиться лікування захворювань сітківки, як зміцнити сітківку ока, як уникнути ускладнень і зберегти здоров’я органів зору, розповімо далі у статті.
Причини захворювань сітківки ока
Розвитку захворювань і патологічних змін у сітківці ока сприяють такі фактори:
- Інфекційні захворювання очей.
- Судинні патології, що розвиваються на тлі загальних і судинних захворювань (гіпертонічної хвороби, атеросклерозу, цукрового діабету та ін.)
- Вроджені та набуті патології органів зору, що призводять до зміни структури фоторецепторів, витончення і пошкодження сітківки ока.
- Механічні травми органу зору.
Види захворювань сітківки ока
Найпоширеніші захворювання сітківки ока:
- Ретиніт.
- Дистрофія сітківки.
- Макулодистрофія.
- Відшарування сітківки.
- Розрив сітківки.
- Ангіопатія сітківки.
- Діабетична ретинопатія.
- Крововиливи.
Без своєчасного лікування хвороби сітківки можуть призвести до повної втрати зору і погіршення якості життя пацієнта. Майже всі захворювання сітківки на початковій стадії розвиваються без симптомів і виявляються вже при серйозних патологічних змінах. Тому офтальмологи закликають навіть за відсутності проблем із зором проходити профілактичну діагностику очей 1-2 рази на рік. Сучасні методи діагностики дозволяють виявити зміни сітківки на ранній стадії.
Методи обстеження сітківки ока
Для діагностики захворювань сітківки використовуються сучасні методи дослідження:
- офтальмоскопія;
- периметрія;
- тонометрія;
- візометрія;
- УЗД судин;
- ангіографія судин із контрастною речовиною;
- біомікроскопія;
- електроретинографія;
- оптична когерентна томографія.
Діагностика сітківки дозволяє скласти індивідуальний, максимально ефективний план лікування.
Методи лікування захворювань сітківки ока
У лікуванні захворювань сітківки використовуються різні методи:
- медикаментозна терапія – застосовується у лікуванні деяких хвороб на ранній стадії, спрямована на зупинку запальних процесів;
- внутрішньоочні ін’єкції – препарат ін’єкції блокує патологічне розростання кровоносних судин на ділянці за сітківкою ока;
- лазерна хірургія – проводиться при дистрофії, судинних патологіях, має на меті зміцнення сітківки ока, профілактику відшарування;
- вітреоретинальна хірургія – проводиться при відшаруванні та ураженні центральної області сітківки з метою часткового або повного видалення склоподібного тіла для відкриття доступу до сітківки, щоб надалі можна було провести операцію з її відновлення.
Офтальмологічна клініка Amel Vision використовує найсучасніші високоінформативні методи діагностики, інноваційне обладнання, завдяки якому проводиться успішне лікування сітківки ока будь-якої складності. Завдяки щадним методам оперативного втручання лікування проходить безболісно, з мінімальним терміном реабілітації, без ускладнень.